12 listopada dniem wolnym od pracy i handlu czwartek, 08 listopada 2018, 15:42 Udostępnij Tweetnij Już postanowione! 12 listopada będzie obowiązywały zasady ograniczające handel w niedziele i święta. Z czym się to wiąże? Przeczytaj artykuł! Ważną informacją jest to, że przegłosowano jedną z poprawek, która skreśla postanowienie o tym, że 12 listopada nie będą obowiązywać zasady ograniczające handel. W związku z tym za ladą pracować mogą tylko pracodawcy ew. ich rodzina. Informacja o tym, że 12 listopada będzie dniem wolnym o handlu wzbudziła spore emocje. Przede wszystkim dyskusje wzbudziło to, że informacja została potwierdzona dopiero 7 listopada, czyli pięć dni przed wolnym poniedziałkiem. W związku z tym pracodawcy mogą mieć problem z dopasowaniem się do nagłej zmiany. Zwłaszcza, że grafik ustala się z pewnym wyprzedzeniem. Zmiany zatem trzeba będzie przeprowadzić w tempie ekspresowym. Zwłaszcza w przypadku miejsc, gdzie panuje system zmianowy. Kontrowersje wzbudza to, że według Kodeksu Pracy pracownik powinien znać swój grafik do tygodnia przed rozpoczęciem miesiąca. Natomiast zanim poprawka nie została przegłosowana nie było wiadomo, w jaki sposób dostosować się do nadchodzących zmian, gdyż informacja o ustaleniu 12 listopada dniem wolnym od handlu nie została jeszcze potwierdzona i czekaliśmy na przegłosowanie poprawek. Ciekawa sytuacja dotyczy lekarzy. W związku z tym, że 12 listopada ma być dniem ustawowo wolnym, lekarze powinni otrzymać dodatkowe wynagrodzenie. Problemy też być może będą miały urzędy, a także sądy. Jak sytuacja zostanie rozwiązana? Zapewne dowiemy się w najbliższym czasie. Przeglądasz ogłoszenia o pracę? Szukasz czegoś nowego? Sprawdź, co mamy do zaoferowania na stronie PraceNaZlecenie.pl. fot. pexels.com/Kaboompics .com KJ Tagi: formy kształcenia nauka Narodowe Święto Niepodległości dzień wolny wolne od handu Święto Niepodległości
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu