Cechy dobrego copywritera niedziela, 07 lutego 2016, 21:41 Udostępnij Tweetnij Pisać każdy może, ale nie każdy powinien zajmować się tym zawodowo - nie wystarczy bowiem bogata wyobraźnia i zamiłowanie do literatury. Jakie cechy powinien posiadać dobry copywriter? 1. Znajomość zasad pisowni – cecha absolutnie obowiązkowa. Osoba pracująca na co dzień z tekstem nie powinna popełniać błędów interpunkcyjnych, a tym bardziej ortograficznych. Cecha doceniana zwłaszcza w dobie autokorekty.2. Lekkie pióro – w życiu zawodowym nie zawsze wykonujemy zadania, które nas interesują. Ważne jest, aby copywriter nie miał problemu z pisaniem na wszystkie tematy, nie tylko te, w których czuje się dobrze.3. Umiejętność pracy pod presją czasu – nie zawsze aktualne obowiązki idą w parze z głową pełną pomysłów. Ważne jest, aby mimo napiętego grafiku, potrafić skupić się na pracy. Brak weny nie jest usprawiedliwieniem dla zleceniodawcy.4. Pokora – mimo rzetelnego wykonywania obowiązków, copywriter nie zawsze spotyka się z dezaprobatą klienta. Ważne jest, aby mimo licznych uwag zachować profesjonalizm.5. Pewność siebie, najlepiej, aby szła w parze z ambicją. Umiejętność bronienia swoich racji, jeśli jesteśmy ich pewni i chęć rozwoju to duet idealny.6. Znajomość tematu – merytoryczne przygotowanie do pracy jest jedną z podstawowych cech, które powinien posiadać dobry copywriter. Tekst nie będzie wiarygodny, jeśli sam twórca nie będzie miał pojęcia, o czym pisze.7. Umiejętność szukania - jeśli jednak zdarzy się, że klient prosi o tekst na temat, do którego nie jesteśmy przygotowani, liczy się to, aby jak najszybciej tę wiedzę przyswoić. Umiejętność sprawnego szukania informacji i odpowiedniego ich zastosowania jest wtedy niezbędna.8. Wiedza z zakresu marketingu i sprzedaży – opis produktu ma najczęściej jeden cel – skłonić klienta do zakupu. Copywriter nie powinien mieć problemu ze stworzeniem tekstu, który będzie reklamą wplecioną w ciekawą historię. MP Tagi: pisanie pisanie prac copywriter copywriting
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu