Co należy zawrzeć w liście motywacyjnym? piątek, 20 maja 2016, 09:45 Udostępnij Tweetnij Poszukując pracy, w ogłoszeniach, można często spotkać się z prośbą o załączenie listu motywacyjnego. Podpowiadamy jak napisać go dobrze. Aplikując do różnych miejsc pracy, bardzo rzadko modyfikujemy swoje CV. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej podczas pisania listu motywacyjnego. Jest on dokumentem bardziej szczegółowym i powinien być dostosowany do stanowiska i miejsca, do którego trafi. Chcąc się dobrze zaprezentować się w pożądanym miejscu pracy, musimy pokazać, dlaczego jesteśmy odpowiedni na dane stanowisko. Należy wtedy pokazać jakie pomocne doświadczenie zdobyliśmy do tej pory w danej dziedzinie lub, jeśli nie mamy doświadczenia zawodowego, wyłuszczyć cechy swojego charakteru praz zainteresowania, które pomogą nam odnaleźć się w pracy i będą atrakcyjne dla pracodawcy. Pamiętaj, że pisząc list motywacyjny reklamujesz swoją osobę – dlatego ważne jest, żebyś przekazał pracodawcy co masz do zaoferowania i dlaczego byłbyś dla niego dobrym pracownikiem. Sugerując się dostępnymi w Internecie szablonami, możesz wypaść na osobę mało kreatywną i w żaden sposób nie wyróżniać się spośród reszty nadesłanych zgłoszeń. Jeśli w ogłoszeniu jako warunek aplikacji nie podano, że załączenie listu motywacyjnego jest wymagane, ale pozostawiono taką możliwość – lepiej go dodać. Pokażesz, że zależy ci na tej ofercie i wypadniesz lepiej od wielu innych kandydatów, którzy ograniczyli się do załączenia CV. OP Tagi: cv praca porady list motywacyjny poszukiwania pracy
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu