CV po angielsku - porady, wskazówki piątek, 19 października 2018, 11:55 Udostępnij Tweetnij CV w języku angielskim różni się od tego, które tworzymy po polsku. Sprawdź, czego nie zamieszczać i jakich błędów unikać. Rekruterzy często bez problemu są w stanie rozpoznać CV z Polski. Spowodowane jest to w dużej mierze różnicami w formie. W CV, które ma być wysyłane do takich państw, jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, czy Australia nie zawieramy niektórych elementów, które zazwyczaj znajdują się w dokumentach, które tworzymy dla potencjalnego pracodawcy z Polski. Pierwszą ważną różnicą jest to, że w angielskim CV nie zamieszczamy zdjęcia, informacji o płci, stanie cywilnym ani dacie urodzenia. Wynika to z przepisów antydyskryminacyjnych. Ponadto nie wstawiamy na górze dokumentu nagłówka CV lub Curriculum Vitae. Zamiast tego eksponuje się imię i nazwisko. W angielskim CV natomiast powinny znajdować się sekcje: personal details (dane osobowe), work experience (doświadczenie zawodowe), education (edukacja) i skills (umiejętności). Ponadto mile widziana jest sekcja references (referencje). Jeśli nie mamy dużego doświadczenia zawodowego, wyżej zamieszczamy informacje o edukacji niż doświadzczeniu zawodowym. Natomiast jeśli mamy bogate doświadczenie, sekcja "work experience" powinna znajdować się wyżej. Wydaje się to oczywiste, ale zawsze warto przypomnieć o prawidłowym formatowaniu i unikaniu błędów językowych. Przyszli pracodawcy bardzo zwracają na to uwagę. Błędy tego rodzaju dyskwalifikują kandydata praktycznie na samym starcie. Często do CV dodaje się covering letter, czyli list motywacyjny. Pracodawca sam zaznacza, że nie oczekuje tego dokumentu. Warto zatem postarać się, żeby dołączyć dobrze napisany list motywacyjnym. Jeśli interesuje Cię pomoc w napisaniu CV, zobacz listę ogłoszeń. fot. pexels.com/Lukas KJ Tagi: jak napisać CV pisanie cv curriculum vitae cv po angielsku jak pisać cv cv w języku angielskim jak napisać cv po angielsku cv angielskie angielskie cv
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu