Dlaczego nie warto dopuszczać się plagiatu? piątek, 29 kwietnia 2016, 09:39 Udostępnij Tweetnij Niezależnie od tego, jak mało masz czasu na pisanie pracy dyplomowej lub jak mała jest twoja wiedza, ostrzegamy przed plagiatem. Poza oczywistym aspektem etycznym, znajdują się inne, mogące przysporzyć znacznie więcej problemów. Plagiat, pomimo prostego schematu „kopiuj – wklej”, jest uznawany za oszustwo i piętnowany. Poza wstydem i upokorzeniem, którego możemy doznać przed promotorem lub już podczas egzaminu dyplomowego, kiedy wyjdzie nasza niewiedza, istnieje jeszcze odpowiednia regulacja prawna. Zapis o ochronie praw autorskich czyni plagiat pracy dyplomowej przestępstwem i jest egzekwowany w polskim prawie. Dodatkowo, programy, których używa każda uczelnia, są w stanie dokładnie sprawdzić poprawność pracy pod tym kątem. Przyłapanie na próbie plagiatu może skutkować wydaleniem z uczelni. Co więcej, w środowisku naukowym takie zachowanie to bezterminowa kompromitacja i dyskredytacja. Nawet jeśli wykorzystujemy własne publikacje, należy podać je w źródłach. Korzystając z czyjejś pracy, włącznie z tą ogólnie dostępną, zawsze trzeba podać autora tekstu, tytuł, miejsce i czas publikacji. OP Tagi: prawo pisanie praca dyplomowa plagiat etyka pawa autorskie ochrona
Sprawdź, jakie szkolenia warto ukończyć, aby zdobyć pracę zdalną W obecnych czasach coraz więcej osób marzy o pracy zdalnej, która daje nie tylko elastyczność, ale także możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie.
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu