Dlaczego warto uczyć się języków obcych? piątek, 13 maja 2016, 09:34 Udostępnij Tweetnij Coraz więcej pracodawców stawia jako wymóg konieczny znajomość języka angielskiego; na wielu stanowiskach jest to wręcz oczywiste. Co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Jakie języki są pożądane? Wiele zależy od sektora, w którym uczysz się i zamierzać pracować. W branży technologicznej ceni się języki gigantów azjatyckich. Języki rzadkie, orientalne są opłacalną inwestycją, chociażby dlatego, że nie są popularne i w efekcie możesz okazać się dla pracodawcy bezcenny. Mała konkurencja zazwyczaj skutkuje krótszym czasem poszukiwania pracy i często wyższymi zarobkami od pracowników władających tylko językiem angielskim.Warto też zastanowić się jaki zasięg ma dany język – ucząc się np. francuskiego, możesz posługiwać się nim we Francji, w Belgii i Kanadzie. Niemieckim będziemy mogli posługiwać się także w Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinie. Język hiszpański natomiast otwiera nam bramy Ameryki Łacińskiej i jest językiem ojczystym ponad 650 milionów ludzi na świecie.Rzadkim punktem w CV jest znajomość jednego z języków skandynawskich. Wiele firm szwedzkich i norweskich otwiera swoje filie w Polsce, tłumacz tych języków jest wtedy pożądany. Nie należy zapominać o języku rosyjskim. Mimo, że współpraca między Rosją a Polską nie jest już tak zaawansowana jak za czasów edukacji naszych rodziców, to język ten ułatwi nam komunikację w wielu krajach na wschód od Wisły. Jeśli decydujemy się na naukę języka, mierząc w stanowiska na dobrze płatne i na wyższym szczeblu, nie można poprzestać na poziomie komunikatywnym. Pamiętaj, że dokumenty urzędowe i prawne muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego, tak więc zawód ten wciąż jest na topie. OP Tagi: nauka języki obce znajomość języka szkoła
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu