Drugi kierunek studiów – zalety, wady i możliwości związane z podjęciem decyzji poniedziałek, 27 czerwca 2016, 10:59 Udostępnij Tweetnij Trwa rekrutacja na wszystkich polskich uczelniach. Poza maturzystami, którzy wybierają swoje pierwsze kierunki studiów, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie drugiego kierunku. Czy warto rozważać taką opcję? Drugi kierunek studiów to przede wszystkim dodatkowe kwalifikacje i umiejętności. Ucząc się kilku różnych dziedzin, poszerzamy wiedzę i łatwiej jest się ukierunkować i wybrać, jaką drogę kariery chcemy konturować w przyszłości. Należy jednak dobrze przemyśleć decyzję o tym, jaki kierunek wybrać jako drugi.Często duże znaczenie ma to, co już studiujemy. Drugi kierunek może być dla nas wsparciem i zwiększeniem umiejętności w jednej dziedzinie – np. w przypadku połączenia kilku filologii lub specjalności nauczycielskich. W przypadku rozbieżności dziedzin, mogą pojawić się problemy z przyswojeniem zróżnicowanego materiału lub okazać się, że jeden z kierunków w przyszłości okaże się zupełnie niepotrzebny. Zaletą dwóch kierunków studiowanych jednocześnie, jest zdobycie podwójnego wykształcenia w tym samym czasie. Poświęcając czas na dwa kierunki, jesteśmy kilka lat do przodu, w przeciwieństwie do przypadku, kiedy dopiero po zakończeniu pierwszego kierunku decydujemy się na kolejny. Wadą takiego rozwiązania jest przede wszystkim brak czasu. Studiując dwa kierunki, często zajęcia będą się nakładać i nie będziemy w stanie uczestniczyć we wszystkich wykładach. Bez dobrej organizacji czasu można bardzo szybko narobić zaległości, których w czasie sesji nie da się nadrobić. Podejmując decyzję o drugim kierunku warto przeanalizować programy danych kierunków tak, aby można rozważyć wszystkie wady i zalety tego rozwiązania. MP Tagi: nauka studia rekrutacja kierunek
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu