Dziwne zawody, o których nie słyszałeś czwartek, 13 grudnia 2018, 13:05 Udostępnij Tweetnij Istnieją zawody, o których się filozofom nie śniło. Sprawdź listę najdziwniejszych zawodów na świecie. Dojarz węży To dość ciekawy i skomplikowany zawód. Polega na pobieraniu jadu węży za pomocą specjalnego sprzętu. Pobrany materiał może przydać się np. przy produkcji leków. Groomer To zawód, który powoli zyskuje coraz większą popularność. Groomer to po prostu stylista psich fryzur. Inseminator zwierząt Praca inseminatora polega na próbie zapłodnienia zwierząt za pomocą specjalistycznego sprzętu. Inseminator zwierząt wprowadza nasienie do dróg rodnych zwierzęcia. Przytulacz Jeden z zawodów, które zawdzięczamy Japończykom. Przytulacz - jak sama nazwa wskazuje - to osoba, która zajmuje się przytulaniem. Przytulacz jest zapraszany do mieszkania i przytula osobę, która np. jest zmęczona po pracy, zestresowana albo po prostu potrzebuje bliskości. Sekser Kiedyś ten zawód cieszył się większą popularnością. Zadaniem seksera jest segregacja kurcząt. Osoba ta musi się wykazać sporym refleksem i spostrzegawczością, zatem segregacja kurcząt ze względu na płeć nie nalezy do najłatwiejszych zawodów. Tanatopraktor Niektóre zawody wymagają mocnych nerwów. Z pewnością do takich należy tantoprakor, czyli wizażysta zwłok. Nie jest to zawód dla każdego. Tester karmy dla zwierząt Istnieje wiele oryginalnych zawodów z członem "tester" w nazwie. Jednym z najciekawszych jest z pewnością tester karmy dla zwierząt. Do zadań takiej osoby należy ocenienie jakości produktu także pod względem smaku. Upychacz pasażerów Japończycy wpadli na pomysł, jak rozwiązać problem tłoku w komunikacji. Okazuje się, że nawet, gdy nam się wydaje, że więcej pasażerów nie wejdzie do tramwaju, czy pociągu, jest możliwość upchnięcia więcej osób. Japończycy rozwiązali ten problem dzięki wymyśleniu zawodu upychacza pasażerów. Szukasz pracy? Sprawdź listę ogłoszeń na portalu PraceNaZlecenie.pl. fot. pexels.com/Craig Adderley KJ Tagi: lista dziwne zawody najdziwniejsze zawody ciekawostki
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu