Gdzie można zarobić podczas studiów? poniedziałek, 30 maja 2016, 09:37 Udostępnij Tweetnij Wielu studentom trudno jest podjąć pracę ze względu na nieregularny plan zajęć i naukę. Chcąc jednocześnie kształcić się i zarabiać pieniądze, należy szukać zajęcia, które będzie oferowało elastyczny grafik. Jeśli dobrze odnajdujesz się w kuchni, możesz śmiało szukać pracy w cateringu związanym z obsługą większych imprez, na przykład sportowych. Podczas meczów ligowych na stadionie stanowiska gastronomiczne najczęściej obsługują studenci. Dodatkowo, będziesz miał szansę uczestnictwa w ciekawym wydarzeniu. Miejscami, które chętnie zatrudniają studentów są również różnego rodzaju bary i kawiarnie, które najbardziej oblegane są wieczorami oraz nocami.Wielu uczących się pracuje po zajęciach w kolportażu ulotek. Praca na kilka godzin, w konkretnie określonych miejscach w mieście. Idąc dalej, zarobić możesz na hostessowaniu. Istnieje wiele agencji, do których można się zapisać. Praca taka polega najczęściej na promowaniu konkretnego produktu lub usługi. Bardzo popularnym miejscem zarobku studentów jest call center. Różnego rodzaju firmy oferują pracę „na słuchawce”, często zdalną. Zakres zajęć jest tutaj bardzo szeroki. Są firmy, w których możesz zająć się marketingiem telefonicznym, ale może to być badanie opinii publicznej, przeprowadzanie sondaży. Praca ankietera terenowego. Istnieje wiele zleceń, łącznie z byciem tajemniczym klientem, w których należy udać się do określonego miejsca i badać zadowolenie konsumenta, sprawdzać jakość usługi, itp. Pracę taką oferują firmy prowadzące badania rynku.Zlecenia inwentaryzacji. Zajęcie tymczasowe, często realizowane w nocy i płatne od wykonanej pracy, rzadziej od godziny. Pracę na weekendy możesz znaleźć w wielu sklepach odzieżowych. Często zmiany w tygodniu są wypełnione pracą studentów zaocznych a grafik układany jest tak, by łączyć pracę z nauką.Na portalach społecznościowych istnieje wiele grup zrzeszających ludzi poszukujących dodatkowej pracy. Ponadto informacji możesz zasięgnąć w biurach pośrednictwa pracy lub na portalach z ogłoszeniami o pracy. OP Źródło: fot. pixabay.com Tagi: praca studia zajęcia praca podczas studiów praca dorywcza
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu