Jak budować swoją karierę na studiach? środa, 25 maja 2016, 09:44 Udostępnij Tweetnij W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest przebić się na rynku pracy z samym dyplomem ukończonych studiów. Poza znajomością języków obcych i pomocnymi cechami osobowości, niemal niezbędne jest jakiekolwiek doświadczenie. Warto wykorzystać odrobinę wolnego czasu w planie i zadbać o zajęcia związane z pracą, którą będziemy chcieli podjąć już jako absolwenci. Wielu studentów bagatelizuje sprawę obowiązkowych praktyk i podłącza pod nie pracę zarobkową, bardzo rzadko związaną z kierunkiem nauki. W natłoku nauki, przeplatanej z pracą dorywczą, nie szukają okazji do zdobycia doświadczenia zawodowego. Jest to poważny błąd.Oto kilka powodów, dlaczego już na studiach warto budować swoją karierę:Przekonasz się jak naprawdę wygląda praca, którą chciałbyś podjąć już jako absolwent. Pozwoli ci to zweryfikować czy faktycznie odpowiada to twoim umiejętnościom i zainteresowaniom; będziesz miał okazję się sprawdzić, jak radzisz sobie w danym środowisku. Albo będziesz dalej szedł w tym kierunku i zdobędziesz przydatne w przyszłości doświadczenie, albo zaoszczędzisz czas, rezygnując z zajęcia, w którym się nie odnajdujesz.Będziesz miał szansę na dalsze zatrudnienie. Jeśli się wykażesz, będziesz przykładał się do narzucanych zadań, odznaczysz się kreatywnością i rzetelnością, z pewnością będziesz brany pod uwagę w czasie rekrutacji nowych pracowników. Będąc już wyuczonym w danej firmie, branży, jest to niewątpliwy atut – zaoszczędza rekruterom czas i sprawia, że twoje CV może być zakwalifikowane jako osoby „sprawdzonej”.Zdobędziesz przydatne w przyszłości kontakty. Osoby poznawane w środowisku zawodowym możesz spotkać jeszcze przy wielu okazjach. Zachowując dobre referencje i reputację, zyskujesz szanse na zatrudnienie także w innych firmach. Dodatkowo, może okaże się, że takie osoby będą mogły ci pomóc w budowaniu kariery.Wiele większych firm oferuje praktyki lub staże płatne. Istnieje kilka stron zbierających informacje o miejscach dla studentów, w których będziesz mógł wyszukać praktyki według kategorii dziedziny, która cię interesuje.Oprócz tego możesz wykazać się jeszcze na wielu wolontariatach. Są one bezpłatne, ale stawiają przed nami mniejsze wymagania, to ty decydujesz kiedy poświęcasz czas. Często jest to okazja do darmowego uczestniczenia w wielu ciekawych wydarzeniach i poznaniu interesujących osób. OP Źródło: fot. pixabay.com Tagi: kariera nauka praca studia doświadczenie zawodowe
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu