Jak mądrze wybrać promotora? poniedziałek, 14 marca 2016, 11:31 Udostępnij Tweetnij Jedną z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć planując napisane pracy dyplomowej, jest wybór promotora. Co należy brać pod uwagę, zanim zdecydujesz się na konkretną osobę? Wbrew pozorom to nie temat i samo pisanie pracy jest najważniejsze. Równie istotna jest osoba, która udzieli ci pomocy merytorycznej, wskaże kierunek działania i na bieżąco będzie śledzić proces powstawania pracy zaliczeniowej. Warto jest wcześniej przemyśleć, jakie tematy są ci bliskie, co podczas kształcenia okazało się dla ciebie najbardziej interesujące lub jakie problemy chcesz poruszyć. Podstawą przy mądrym wyborze promotora jest znalezienie osoby, której działalność naukowa najbardziej pokrywa się z twoimi pomysłami.Oczywistym jest, że na wiele miesięcy przed ostatecznym wybraniem tematu pracy dyplomowej, jej temat nie będzie zbyt konkretnie sprecyzowany. Warto jednak poświęcić trochę czasu na prześledzenie kariery i dostępnych publikacji naukowych osób, które masz do wyboru. Przydatne może okazać się również zasięgnięcie informacji u osób, które mają na co dzień do czynienia z danym pracownikiem naukowym lub wcześniej także były jego podopiecznymi podczas pisania pracy zaliczeniowej. Istotne jest również twoje podejście do samego pisania pracy. Określ, czy zależy ci na stworzeniu pracy dyplomowej tylko po to, aby uzyskać dany tytuł zawodowy lub naukowy, a na cały proces pisania nie chcesz poświęcać zbyt wiele czasu i energii i iść na tzw. skróty. W takim przypadku zdecyduj się na mało problemowego i niewymagającego promotora. Jeśli z kolei wykazujesz duże zaangażowanie i zależy ci na pracy, która będzie dla ciebie czymś ważnym, podejdź do tematu rzetelnie i na promotora wybierz osobę o podobnym podejściu. Studenci dzielą bowiem promotorów na tych zaangażowanych, którzy do każdego studenta wykazują indywidualne podejście i nie skąpią mu czasu. Drugą grupę stanowią ci, którzy raczej niechętnie i nieco z przymusu prowadzą seminaria, a cały proces powstawania pracy chcą zakończyć szybko i z jak najmniejszym wkładem własnego czasu. Mądry wybór promotora jest bardzo ważny i może znacznie ułatwić proces powstawania pracy dyplomowej, a także dobrze przygotować się do jej obrony. MP Tagi: praca magisterska praca licencjacka praca dyplomowa praca zaliczeniowa studia obrona promotor wybór promotora uczelnia
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu