Jak napisać pracę licencjacką? wtorek, 19 maja 2020, 13:12 Udostępnij Tweetnij Wszystko, co musisz wiedzieć, o pisaniu pracy licencjackiej. Pisanie pracy licencjackiej, a potem jej obrona, to jedne z największych wyzwań, z jakimi musi zmierzyć się każdy student na koniec studiów licencjackich I stopnia, jeśli chce zdobyć tytuł licencjata. Zadanie to wymaga od niego nie tylko merytorycznej wiedzy z trzech ostatnich lat nauki, ale także kreatywności, umiejętności logicznego myślenia oraz poprawnego redagowania tekstu. Wybór tematu pracy licencjackiej Pierwszym krokiem do napisania każdej z prac dyplomowych jest wybór tematu. Od niego zależy charakter pracy, rodzaj zastosowanych metod oraz obszerność literatury, z którą student musi się zapoznać, a następnie ją wykorzystać. Najlepszy temat będzie łączył w sobie kilka cech. Przede wszystkim musi interesować zarówno studenta jak i Promotora pracy oraz łączyć się z studiowanym kierunkiem. Jednak nawet najciekawsze zagadnienie może przysporzyć wielu zmartwień, jeśli okaże się zbyt ogólne, a dostęp do bibliografii będzie utrudniony. Wybór Promotora Wiedząc, w jakim kierunku chcemy zmierzać, możemy wybrać Promotora, który będzie pomagał nam w wyborze literatury, kontrolował pisanie pracy oraz napisze jej recenzję. Ze względu na jego nieocenioną rolę na każdym etapie, powinien być to wykładowca, który nie ma barier komunikacyjnych na poziomie profesor – student oraz wykazuje zainteresowanie tematem. Przy wyborze warto więc kierować się dotychczasowymi doświadczeniami z zajęć oraz opiniami starszych kolegów. Etapy pisania pracy licencjackiej Ostatnim etapem przed rozpoczęciem pisania jest ustalenie planu pracy na najbliższe miesiące. Dzięki niemu będziemy mogli wypracować sobie systematyczność, a ta z kolei z pewnością przełoży się na efekty. Najprostszy konspekt pisania pracy zawiera takie elementy jak: zebranie bibliografii i zapoznanie się z nią, napisanie wstępu, redagowanie poszczególnych części pracy i konsultowanie ich z Promotorem oraz sprawdzenie pracy pod kątem wszelkich błędów. fot: Pixabay.com DD Tagi: praca licencjacka wybór promotora temat pracy licencjackiej studia licencjackie pisanie pracy dyplomowej etapy pisania pracy licencjackiej
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu