Jak napisać streszczenie artykułu? piątek, 22 kwietnia 2016, 09:34 Udostępnij Tweetnij Streszczenie artykułu ma zachęcić do przeczytania całości. Pomaga czytelnikowi zdecydować, czy dalsza część artykułu jest interesująca i warta lektury. Streszczenie powinno być zwięzłe, zawierać słowa kluczowe. Co ważne, streszczenie musi być obiektywne – to nie jest recenzja, nie ma tu miejsca na wyrażanie własnej opinii. Wszystko ma ściśle dotyczyć treści i być ułożone w porządku chronologicznym według porządku artykułu. Nie powinno się kopiować zdań z całości streszczanego artykułu oraz przytaczać dialogi. Z artykułu należy wyjąć najważniejsze wątki i ukazać sens całości. Aby tekst nie był przekombinowany i nie odbiegał od formy, najlepiej używać krótkich, prostych zdań. Pisząc streszczenie artykułu, warto zadać sobie następujące pytania:Co jest tematem/ problemem/ celem artykułu?Czy dany cel został przez autora osiągnięty/ wyjaśniony?Jakie są wyniki? Jak został rozwiązany problem badawczy?Jakie są wnioski i czego nauczyliśmy się poprzez osiągnięcie założonego celu?Pamiętaj, że streszczasz czyjąś pracę. Nie dopisuj swojego proponowanego rozwiązania problemu. Nie powtarzaj też rozważań zawartych w tytule w pierwszych zdaniach swojego streszczenia. OP Tagi: jak napisać artykuł streszczenie
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu