Jak opisać kursy w CV - porady i wskazówki wtorek, 20 listopada 2018, 17:59 Udostępnij Tweetnij Odbyte szkolenia mają na celu wsparcie naszej kandydatury. Czy wpisywać wszystkie, nawet najmniej istotne kursy, które odbyliśmy 10 lat temu do CV? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Niektórzy zapominają o tym, że lista kursów nie jest najważniejszą częścią CV. Ma wpłynąć na to, że kandydatura jest bardziej przekonująca. Nie należy zatem wpisywać do CV wszystkich ukończonych szkoleń. Należy wyselekcjonować tylko te, które mają związek z pracą, która nas interesuje. Jeśli rekruter zobaczy, że lista Twoich certyfikatów zajmuje dwie strony A4, na pewno nie będzie dokonywał selekcji, które z nabytych umiejętności okażą się bardziej przydatne. Pamiętaj o tym, że nie wszystkie szkolenia wydają się tak samo istotne. Kurs online BHP nie będzie robił takiego wrażenia, jak w pełni profesjonalne szkolenia, których ukończenie nie wydaje się formalnością. Dlatego warto postawić na jakość, a nie na ilość. Ponadto nie warto wspominać o starych szkoleniach, które odbyliśmy wiele lat temu. Jak powinna wyglądać sekcja w CV zawierająca ukończone kursy? Można ją nazwać "Szkolenia" lub "Kursy". Lista szkoleń powinna zawierać trzy bardzo ważne informacje: datę ukończenia, organizację prowadzącą kurs oraz nazwę lub krótką informację, czego dotyczyło szkolenie. Nie zapominaj o tym, że Twoje kompetencje zawodowe powinny odpowiadać informacjom zawartym w CV. Prędzej czy później wszystko zostanie zweryfikowane, dlatego warto napisać czasami mniej niż umieszczać informacje, które nie do końca mogą mieć swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Potrzebujesz pomocy w napisaniu CV? Na naszej stronie znajdziesz listę ogłoszeń. fot. pexels.com/energepic.com Tagi: poradnik porady kursy szkolenia curriculum vitae kursy w cv szkolenia w cv
Sprawdź, jakie szkolenia warto ukończyć, aby zdobyć pracę zdalną W obecnych czasach coraz więcej osób marzy o pracy zdalnej, która daje nie tylko elastyczność, ale także możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie.
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu