Jak wyróżnić się z grupy na rozmowie kwalifikacyjnej? wtorek, 06 września 2016, 09:54 Udostępnij Tweetnij Poszukując pracy, na swojej drodze spotykamy wielu konkurentów. Jak wyróżnić się na ich tle i pozytywnie przejść etap rekrutacji? Pracodawca, szukając nowych osób do swojej firmy, zawsze woli mieć wybór spośród kilku kandydatów. Zdarza się również, że poszukuje większej ilości osób do swojej firmy i to właśnie wtedy najczęściej organizowane są grupowe rozmowy kwalifikacyjne. Zazwyczaj polegają na początkowym przedstawieniu się kandydatów, a następnie wykonywaniu zadań, które mogą ukazać faktyczne umiejętności, a także jakość pracy w grupie u poszczególnych osób. O czym należy pamiętać, aby dobrze wypaść na takiej rozmowie?Warto już w domu przygotować sobie odpowiedzi na różnego rodzaju pytania, aby mając przewagę nad konkurentami w postaci gotowych odpowiedzi. Wykażemy tym samym pewność siebie, dobre przygotowanie i unikniemy niezręcznej ciszy, podczas układania w głowie odpowiedzi na dane pytanie. Warto pamiętać o tym, aby okazywać szacunek nie tylko osobie rekrutującej, ale także innym kandydatom. To może wyróżnić nas na tle innych osób, których jedynym celem będzie zdobycie pracy, nie zważając na użyte środki względem innych. Ważne jest, aby podkreślać wartość współpracy. Jeśli spotkanie zorganizowane zostało w grupie kilku osób, to najprawdopodobniej właśnie dlatego, aby zaobserwować umiejętności pracy z zespole. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zawsze staramy się zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie na osobie rekrutującej – elegancki, ale skromny strój, dobre maniery, kultura języka czy merytoryczne odpowiedzi na pytania. W przypadku kilku osób zgromadzonych w jednej sali, starania o jak najlepsze wrażenie powinny wzrosnąć. Zachowujmy się odpowiednio nie tylko w stosunku do reprezentanta firmy, ale także innych kandydatów.Zachowajmy asertywność – w przypadku dużej rywalizacji o dane stanowisko, może się zdarzyć, że inne osoby będą próbowały wybić się na tle pozostałych w niekoniecznie sprawiedliwy sposób. Nie reagujmy zatem na słowne zaczepki czy niemiłe zachowania względem nas. Postawmy na zachowanie, które będzie okazywało naszą pewność siebie i dystans do niesprawiedliwego zachowania innych. Możemy również podkreślić, że zależy nam na dobrej atmosferze, bo jest to dla nas bardzo ważne w późniejszej pracy. Warto przede wszystkim zachować prawdziwą twarz. Nie powinniśmy się na siłę zmieniać w sytuacji, jaką jest rozmowa kwalifikacyjna. Nie stosujmy również nieetycznych sztuczek względem innych. Warto zostać zapamiętanym, jako osoba, która dba o wysoką jakość nie tylko wykonywanych zadań, ale także komfort pracy w grupie. MP Źródło: fot.pixabay.com` Tagi: rozmowa kwalifikacyjna poszukiwania pracy rozmowa o pracę jak dobrze wypaść pierwsze wrażenie
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu