Kto zawsze znajdzie pracę? piątek, 06 maja 2016, 09:54 Udostępnij Tweetnij Wydawać się może, że pracownicy niektórych profesji zawsze znajdą zajęcie, a zapotrzebowanie na ich umiejętności rośnie. Czy aby na pewno tak jest? Kto jest najbardziej poszukiwany na rynku pracy? W niektórych branżach już mamy rynek pracownika. Przykład? Informatycy, inżynierowie, wyspecjalizowani pracownicy obsługujący technologie w zakładach i obsługujący linie produkcyjne – to osoby, które są najczęściej poszukiwane przez firmy. Chociaż ofert pracy jest dla nich dużo to okazuje się, że na etat mogą liczyć tylko nieliczni. Kto jest najbardziej poszukiwany na rynku pracy?- Należy pamiętać, że nie każda osoba która jest informatykiem, inżynierem, technologiem rządzi na rynku pracy. Rynek pracownika dotyczy osób, które są najlepsze. Jest to uniwersalny trend, który dotyczy zarówno tych bardzo popularnych zawodów jak informatyk, ale także pozostałych zawodów m.in. z obszaru. usług, bankowości czy finansów – mówi newsrm.tv Lucyna Pleśniar, Prezes Zarządu agencji rekrutacyjnej PEOPLE.- Jeśli chodzi o prognozy na 2016 rok nie przewiduję, by były to rewolucyjne zmiany. Rynek pracy ewoluuje także w zależności od pory roku. Zbliżające się lato sprawi, że rynek otworzy się na prace sezonowe m.in. związane z uruchomieniem licznych inwestycji budowlanych – mówi Lucyna Pleśniar.Wśród najbardziej poszukiwanych pracowników są także osoby ze znajomością języków obcych.- W tym przypadku ważne jest wykształcenie, ale drugorzędny jest rodzaj wykształcenia. Pierwszorzędna jest natomiast znajomość co najmniej dwóch języków obcych, przede wszystkim nietypowych np. z grupy języków skandynawskich lub takich, którymi posługuje się Afryka.Dlaczego? Polska jest cały czas bardzo popularnym rynkiem dla centrów usług wspólnych, które obsługują międzynarodowe korporacje np. w zakresie IT, administracji czy HR. Jest to rynek wciąż nienasycony. ponieważ koszty pracy są relatywnie niskie, a kompetencje i kwalifikacje polskich pracowników są wysokie i bardzo cenione. Dlatego mogę zachęcać, szczególnie młode osoby, by uczyły się języków, warto jednak pamiętać, że jeden język to dziś za mało. – dodaje Lucyna Pleśniar.Wypowiedź: Lucyna Pleśniar, Prezes Zarządu agencji rekrutacyjnej PEOPLE.Źródło: Agencja Prasowa Newsrm.tv MP Tagi: kariera praca studia zawód profesja
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu