Pierwsza praca dla studenta - porady wtorek, 11 maja 2021, 15:16 Udostępnij Tweetnij Studenckie życie wymaga niestety wielu opłat, przez co wielu młodych dorosłych decyduje się na podjęcie pracy. Jak wybrać odpowiednią branżę i o czym warto pamiętać, składając CV do swojej pierwszej pracy? Studiowanie, to okres w życiu, w którym każdy z nas uczy się samodzielności. Niektóre osoby wyjadą z tego powodu do innego miasta, inne po prostu wyprowadzą się od rodziny, chcąc nabrać trochę oddechu. Dobranie odpowiedniej formy uczenia się i oraz samej uczelni może także wymagać kolejnego nakładu pieniędzy. Jak więc znaleźć swoją pierwszą pracę będąc studentem? Ile czasu możemy poświęcić na pracę? Na rynku jest wiele ofert, które są przeznaczone specjalnie dla studentów. Na samym początku warto się jednak zastanowić, ile czasu będziemy mogli poświęcić na pracę, tak aby móc to zgrać z uczelnią i czasem przeznaczonym na naukę. Powinniśmy wiedzieć, czy chcemy pracować jedynie w weekendy, na pół etatu, czy nawet w pełnym wymiarze. Pozwoli nam to na wyselekcjonowanie odpowiednich ofert, które będziemy mogli dostosować do naszego stylu życia. Rodzaj pracy Kolejnym punktem, nad którym powinniśmy się zastanowić, w jakiej branży widzimy się, pracując. Wiele sklepów odzieżowych oferuje umowy dla studentów, często mają możliwość manewrowania tak grafikiem, aby osoba ucząca mogła dostosować go sobie do studenckiego życia. Innym rozwiązaniem może być praca w gastronomii. Restaurację, często szukają nowych kelnerów, czy pomocy kuchennej. Szczególnie, teraz kiedy ponownie mają zostać otwarte lokale, potrzebni są tego typu pracownicy. Osoby, które mogą sobie pozwolić na pracę do późnych godzin, mogłyby się odnaleźć w pracy w kinie lub też, jako ochrona budynków. Jeżeli jednak nie chcemy być członkami konkretnej firmy i pragniemy o wiele większej elastyczności, jeśli chodzi o czas pracy, odpowiednim rozwiązaniem może być udzielanie korepetycji. Chociaż będziemy musieli dostosować się do czasu drugiej osoby, to my sami będziemy mogli decydować, o tym ile lekcji będziemy chcieli udzielić danego dnia. Odpowiednia prezentacja w CV Odpowiadając na ogłoszenie o pracę, warto pamiętać o dobrym zaprezentowaniu się. Nasze CV powinno być czytelne dla potencjalnego pracodawcy. Warto zadbać w nim szczególnie o przedstawienie cech i umiejętności, które mogłyby się przydać w pracy. Warto także zawrzeć w nim nasze zdjęcie. Pracownik odpowiedzialny za rekrutację łatwiej będzie mogła połączyć złożony przez nas dokument z naszą osobą. Na rynku istnieje wiele ofert pracy ważne, żeby dobrać tą, która najbardziej będzie nam odpowiadać. Nie należy się także nie zniechęcać, jeśli nie dostaniemy żadnej odpowiedzi zwrotnej. W takim momencie warto zredagować nasze podanie o pracę i próbować dalej. fot. Ketut Subiyanto z Pexels BS Tagi: cv praca pierwsza praca praca dla studenta praca student praca cv
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu