Płatne staże i letnie praktyki dla studentów - kiedy i gdzie ich szukać? piątek, 17 czerwca 2016, 09:43 Udostępnij Tweetnij Myśląc zawczasu o swojej zawodowej przyszłości, warto (a nawet trzeba!) w czasie studiów odbyć praktyki. Kiedy i gdzie zacząć szukać? W większości programów nauczania praktyki są obowiązkową pozycją na liście. Często znajdowane w pośpiechu, zaliczane na ostatnią chwilę, okazują się błędnym wyborem, nie przynoszą satysfakcji i niekiedy niekoniecznie są związane ściśle ze ścieżką edukacyjną, którą obraliśmy. Początkującym studentom lub kandydatom podpowiadamy: warto zacząć praktyki zawodowe jak najwcześniej, by nauczyć się praktycznej strony zawodu i po studiach zwiększyć swoje szanse na pracę. Dodatkowo, będziemy mieli czas, by spróbować czegoś nowego, jeśli pierwsze zajęcie nie pozostawi cennej wiedzy i doświadczenia. Jeśli plan zajęć nam na to pozwala, warto wygospodarować chociaż jeden dzień w tygodniu już na pierwszym roku. W większości przypadków firmy i instytucje poszukujące praktykantów zgadzają się na elastyczny czas pracy. Jeżeli jednak natłok zajęć (niekiedy połączony z pracą) uniemożliwia nam znalezienie dodatkowego czasu pracy, należy wcześniej zorientować się w programach letnich praktyk, odbywających się w czasie wakacji. Szukając odpowiedniego miejsca, należy zajrzeć na strony grupujące takie oferty, specjalnie założone w tym celu strony na portalach społecznościowych, zorientować się czy aktualnie prowadzone są konkursy, w których gra się o staż lub praktyki lub, jeśli wybraliśmy konkretną placówkę, zapytać bezpośrednio. Wiele uczelni prowadzi bazę dostępnych ofert dla własnych studentów. Informacje najczęściej zamieszczane są na stronie poszczególnych wydziałów lub instytutów. Niektóre oferty są płatne. Istnieją także praktyki letnie w ramach programu Erasmus. Nabór odbywa się poprzez uczelnie, student otrzymuje dietę na utrzymanie oraz najczęściej określone wcześniej wynagrodzenie z danej firmy. Nabór na staże, szczególnie płatne, adresowany jest często do studiujących zaocznie oraz do studentów ostatnich lat lub absolwentów, gdyż najczęściej pracodawcy wymagają regularnych godzin pracy. Procedura poszukiwania jest identyczna jak w przypadku praktyk. Staż często jest testem przyszłego pracownika i daje duże szanse na dalsze zatrudnienie. OP Tagi: kariera nauka praca studia praktyki staże
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu