Podyplomowe czy magisterskie – co wybrać po licencjacie piątek, 30 września 2016, 09:37 Udostępnij Tweetnij Po zdobyciu tytułu licencjata, zazwyczaj rozważamy kolejny etap nauki – studia magisterskie. Nie jest to jednak jedyna opcja, którą oferują uczelnie wyższe, dlatego coraz więcej osób decyduje się na studia podyplomowe. Ukończenie uczelni wyższej staje się coraz bardziej popularne. Tytuł magistra nie jest już pewnikiem wyróżniającym nas, jeśli chodzi o poszukiwania pracy czy możliwość awansu. Czy warto zatem wykorzystywać dwa lata na dokształcanie się na studiach drugiego stopnia, nie mając pewności czy będzie to pomocne i przydatne?Bez wątpienia pozostaje fakt, że warto zdobywać nowe umiejętności, niezależnie od tego, czy są to kompetencje zawodowe czy osiągnięcia naukowe. Najważniejsze jest jednak, aby umiejętnie dobierać kierunek, w którym chcemy podnosić nasze umiejętności i był on rzeczywiście przydatny.Studia magisterskie zapewniają nam tytuł naukowy, w wybranej przez nas dziedzinie. Zdobyta na nich wiedza jest dość ogólna i dotyczy szerokiego zakresu. Z kolei studia podyplomowe są dużo bardziej wyprofilowane, dzięki temu, decydując się na nie wiemy, co konkretnie przyswoimy. Jeżeli chcemy podnieść nasze umiejętności i kompetencje w danym kierunku, a nawet wąskiej specjalizacji, podyplomówka to idealny wybór.Niezależnie jednak od tego, czy zdecydujemy się na dalsze kształcenie, szczególnie zwracajmy uwagę na doświadczenie, ponieważ to ono pełni kluczową rolę w czasach, kiedy dyplom ma większość kandydatów na dane stanowisko pracy. Warto zatem poświęcić czas na praktyki, staże czy pierwszą pracę już w trakcie studiów i to na tym się skupić. MP Źródło: fot. pixabay.com Tagi: studia licencjackie podyplomowe czy magisterskie jakie studia wybrać kariera na studiach studia, które warto wybrać
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu