Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościPraca licencjacka w innym języku - kiedy go piszemy?

Praca licencjacka w innym języku - kiedy go piszemy?

  • piątek, 17 listopada 2023, 17:20
Image Description

Licencjat dla wielu osób jest duży wyzwaniem na studiach. Napisanie go w innym języku może być dodatkowym utrudnieniem. Dlaczego więc warto pisać pracę dyplomową np. po angielsku lub niemiecku?


Studia mają nas przygotować do pracy w zawodzie. Ostatecznym etapem pierwszego etapu edukacji na uniwersytecie jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Niektórzy decydują się na jej stworzenie w innym języku. Czy warto to robić?


Czym jest praca licencjacka?

Tego typu praca dyplomowa potrzebna jest do zdobycia przez studenta tytułu licencjata. Każda osoba, która pragnie zakończyć swoją 3-letnią edukację na uczelni, będzie musiała sprostać temu zadaniu. Studenci są przygotowani do pisania licencjatu podczas seminariów licencjackich, gdzie opiekę nad całą pracą sprawuje wybrany wcześniej promotor. To od niego zależy, czy wymyślony przez nas temat, jak i praca końcowa zostaną zaakceptowane. Treść, którą będziemy musieli stworzyć, ma zostać napisana według konkretnych zasad dotyczą one  m.in.: ilości znaków, języka naukowego w pracy, czy też sposobu edycji pracy.


Gdzie obowiązuje pisanie licencjatu w innym języku?

Prace licencjackie w innym języku nie są tak często spotykane, jednak to nie znaczy, że wszystkie są pisane w języku polskim. Wybierając się na studia filologiczne, należy mieć świadomość, że pod koniec 3 roku promotorzy prac mogą zaproponować napisanie licencjatu w języku, o którym dana osoba się uczyła przez te wszystkie lata. Tego typu zadanie będą miały także osoby, które studiują w innym języku niż polskim.


Czemu warto pisać licencjat w innym języku?

Napisanie swojej pierwszej pracy dyplomowej w innym języku może nieść jednak ze sobą dużo pozytywów. Jednym z nich jest przede wszystkim wyrobienie się swoją pracą na tle innych. Napisanie wielu stron w innym języku niż polskim udowodni, że mamy odpowiednie umiejętności związane z jego opanowaniem oraz znajomością słownictwem. Taki dokument może być także świetnym elementem, o którym będziemy mogli wspomnieć podczas rozmowy o pracę, wyróżniając się spośród innych kandydatów. Także starając się o pracę za granicą, licencjat napisany w innym języku, może pokazać naszemu potencjalnemu pracodawcy nasze umiejętności i poziom językowy, który osiągnęliśmy podczas studiów.

Wybranie takiej opcji może być bardzo dobrą opcją, jednak dla wielu osób tworzenie jej może zająć więcej czasu niż gdyby student pisał w języku polskim. Podstawą podjęcia się pisania licencjatu w tej wersji, jest dobre rozplanowanie go w czasie. Dzięki temu zdążymy na oddać go w odpowiednich terminach.

fot. Eduardo Dutra z Pexels

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne