Praca za granicą - gdzie można pojechać? piątek, 17 listopada 2023, 17:09 Udostępnij Tweetnij Wyjazd za granicę w celach zarobkowych to popularny ruch wśród wielu Polaków. Co prawda coraz rzadziej emigrujemy na stałe, jednakże tymczasowa praca w innym kraju cieszy się powodzeniem wśród rodaków. Skuszeni wysokimi zarobkami w euro lub zdobyciem bardzo przydatnego doświadczenia, postanawiamy wyjechać. Jak się za to zabrać? Poszukać pracy samemu czy może jednak z pośrednikiem? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule. Agencja pracy czy wyjazd na własną rękę? Pytanie z nagłówka zadaje sobie praktycznie każdy wyjeżdżający po raz pierwszy do pracy za granicą. Z jednej strony samemu znaleźć możemy bardziej interesujące nas oferty pracy i pojechać do mniej popularnych kierunków emigracyjnych. Jednak profesjonalne agencje pracy rzeczywiście potrafią pomóc w wielu kwestiach przygotowawczych oraz być wsparciem na miejscu. Kwestie formalności, tłumaczenia, dojazdu czy miejsca zamieszkania - tutaj łatwo się pogubić. W szczególności, jeśli nie znamy języka, kultury czy miejsca w którym będziemy pracować. Warto sobie przemyśleć tę kwestię, jednakże dla mniej wyjeżdżających po raz pierwszy zaleca się raczej kontakt z renomowanym pośrednikiem. Gdzie możemy pojechać do pracy za granicą? Można odpowiedzieć na to pytanie w bardzo krótki sposób: praktycznie wszędzie możemy pojechać pracować za granicą. Oczywiście ograniczają nas warunki epidemiologiczne w danym kraju, które związane są z pandemią. Poza tym w zależności od tego jakie mamy cele, każde miejsce będzie mogło zaoferować coś innego. Przykładowo, jeśli chcemy pojechać czysto zarobkowo, to z pewnością najlepsza będzie pracą za granicą w Niemczech lub Norwegii. Ciekawymi miejscami są z pewnością również Holandia, Dania, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy czy Austria. W przypadku pracy sezonowej ciekawymi państwami będą z pewnością europejskiej kurorty turystyczne (Grecja, Hiszpania, Włochy) oraz kraje znane z pracy przy uprawach (Włochy, Holandia, Hiszpania, Francja). Natomiast jeśli chcielibyśmy rozwijać się przy przemyśle lub logistyce, to odpowiednimi państwami będą z pewnością Niemcy i Norwegia. Za to jeśli widzimy się w opiece osób starszych, to istnieje masa ofert z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz krajów Beneluxu. Wszystko zależy od naszych możliwości i zdolności. Podsumowanie Jeśli zdecydowaliśmy się wyjechać za granicę przy pomocy pośrednika, to powinniśmy wybrać tylko zaufane agencje pracy - jak chociażby Coliber HR. W takich miejscach możemy być pewni odpowiedniego załatwienie formalności, rozwiązania kwestii logistycznych oraz ustalenia formy pracy, noclegu i wyżywienia. Artykuł Partnera fot. unsplash.com PB Tagi: praca praca za granicą agencja pracy wyjazd dla pracy
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu