Przygotowanie do negocjacji windykacyjnych – poradnik piątek, 26 sierpnia 2016, 10:12 Udostępnij Tweetnij Powszechnie wiadomo, że korzystne efekty windykacji przynosi nie narzucenie warunków drugiej stronie, ale ich umiejętne wynegocjowanie. Jak dobrze przygotować się do negocjacji? Bardzo wielu windykatorów zapomina, że do negocjacji windykacyjnych, tak jak do każdych innych, trzeba się przygotować. Jak? To już wyjaśni trener windykacyjny, windykator z ponad 20-letnim stażem, Anna Gąsiorowska.1. Zmień podejście!Traktuj dłużnika nie jak kogoś gorszego, ale jak każdego innego klienta biznesowego, z którym trzeba wynegocjować warunki dostaw czy kontraktu. W ten sposób podejdziemy do negocjacji profesjonalnie, bez narzucającego czy też pretensjonalnego tonu.2. Pozbądź się uprzedzeńWiele osób, które codziennie odzyskują długi, na pytanie, dlaczego ludzie nie płacą, zaczną wylewać swoje frustracje, porównując dłużników do oszustów czy złodziei. Z takim podejściem trudno o profesjonalne negocjacje - przecież "z terrorystami się nie negocjuje". Dłużnicy to nie złodzieje, oszuści czy terroryści. Z nimi można i trzeba negocjować!3. Pomóż sobie psychologiąCzy wiemy, kiedy nasz rozmówca kłamie? Czy mamy świadomość, w jakie gry mogą nas wciągnąć dłużnicy? Na jakie "miny" uważać podczas negocjacji? Jakich słów używać, a jakich nie używać w trakcie rozmowy z dłużnikiem? Dzięki znajomości tych elementów, zyskamy znaczną przewagę w negocjacjach windykacyjnych.4. Poznaj swojego dłużnikaJednym z najistotniejszych elementów negocjacji jest wiedza na temat naszego przeciwnika. Im więcej o nim wiemy, tym łatwiej ustalimy odpowiednią strategię negocjacji, umiejętnie wykorzystując znane nam informacje o dłużniku.5. Przygotuj strategięTo nieprawda, że każdy dłużnik jest taki sam. Mamy różne typy dłużników, na każdego zadziała coś innego. Wiedząc, z jakim dłużnikiem mamy do czynienia, możemy dobrać idealną strategię negocjacyjną, a tym samym - znacznie skrócić czas oczekiwania na pieniądze.6. Wybierz odpowiednią poręKażde negocjacje muszą się odbywać w odpowiedniej atmosferze. Jako strona inicjująca negocjacje windykacyjne, to my mamy ten przywilej, by wybrać najodpowiedniejszą dla nas porę na negocjacje.7. Do dzieła!Samo przygotowanie do negocjacji windykacyjnych to nie wszystko, ważna jest też kontrola nad ich przebiegiem. Dlatego też warto pomyśleć o szkoleniu. Nasz ekspert, Anna Gąsiorowska, poleca m.in. szkolenie "Nowoczesne Negocjacje Windykacyjne", które w sposób profesjonalny przygotuje do pracy z dłużnikami.Źródło: ip Newseria.pl / librestock.com MP Tagi: poradnik negocjacje windykacja negocjacje windykacyjne trener windykacyjny jak negocjować
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu