Redagowanie CV – tego unikaj środa, 20 stycznia 2016, 11:14 Udostępnij Tweetnij Jesteś w trakcie poszukiwania pracy, wysłałeś dziesiątki aplikacji, a twój telefon nadal milczy? Sprawdź, czy nie popełniłeś któregoś z błędów zmniejszających atrakcyjność twojego CV. Zamiast złościć się z powodu niepowodzeń w szukaniu pracy, przeanalizuj dokładnie twoje dokumenty aplikacyjne. Może się okazać, że twoje umiejętności są bardzo atrakcyjne, a elementem, który skreśla cię w oczach pracodawcy jest nieodpowiednie zdjęcie lub brak przecinków.Błędy językowe i ortograficzne - nawet jeśli kandydat skończył pięć kierunków studiów i jego osiągnięcia zawodowe są interesujące, aplikacja zawierająca błędy może go zdyskwalifikować w staraniu o pracę. CV jest naszą wizytówką, dlatego tak ważne jest zadbanie o każdy szczegół, łącznie ze znakami interpunkcyjnymi i dobrą odmianą czasowników.Jedna wersja CV – w trakcie szukania pracy wysyłamy dziesiątki aplikacji, na różne stanowiska. Nie powinniśmy zatem mieć jednej wersji CV. Charakter każdej pracy jest nieco inny, tak samo informacje zawarte w aplikacji powinny się różnić i być dopasowane pod konkretne stanowisko. Może to być nieco pracochłonne, ale z pewnością zostanie docenione przez rekruterów.Mała aktywność zawodowa - a dokładniej luki w wykształceniu lub pracy, które nie mają uzasadnienia. Kiedy osoba odpowiedzialna za przyjmowanie aplikacji zobaczy wielomiesięczne przerwy pomiędzy kolejnymi zajęciami, uzna, że kandydatowi nie zależy na rozwoju.Przesadna kreatywność – otwarty umysł i liczne pomysły są cenione, ale nie można przesadzić. Cała gama kolorów i wyszukane fonty nie są dobrze widziane, jeśli chcesz, aby pracodawca potraktował cię poważnie. We wszystkim należy zachować umiar. Dotyczy to również zdjęć – jeśli z powodu braku fotografii bierzesz pod uwagę zamieszczenie selfie lub zdjęcia robionego podczas urlopu – lepiej nie rób tego wcale.Nieprawdziwe informacje – jeśli uważasz swoją kandydaturę za mało interesującą i niektóre z informacji chcesz nieco podkoloryzować, zapomnij o tym. Zamiast polepszyć twój wizerunek jako potencjalnego pracownika, może go zniszczyć. Podczas rozmów kwalifikacyjnych, rekruter w prosty sposób może zweryfikować informacje, a wtedy okaże się, że twój angielski wcale nie jest perfekcyjny, a znajomość obsługi programów graficznych istnieje tylko na papierze. MP Źródło: fot. pixabay.com Tagi: tworzenie CV błędy w CV czego unikać podczas pisania CV
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu