Sprawdzone sposoby na przygotowanie się do sesji poniedziałek, 13 czerwca 2016, 11:43 Udostępnij Tweetnij Nadszedł najcięższy okres dla studentów. Żeby wyjść z niego cało, należy uzbroić się w cierpliwość i wydobyć największe pokłady skupienia i rozsądku. W czasie, kiedy nauka na kolokwium przeplatana jest pisaniem eseju i wizją nadchodzącego egzaminu, przechodzimy jeszcze jeden test – wytrwałości. Jeśli materiał się piętrzy a czas znajdujemy dopiero w nocy, kilka dni wolnego w pracy (lub chociaż jeden) jest niezbędne.Zmęczony organizm nie przyswaja wiedzy tak dobrze jak wypoczęty, gdy zdolność do skupienia drastycznie spada niewątpliwie odbija się to na efektywności. Kluczowy dla regeneracji mózgu jest sen. Nie zapominajmy, że wtedy utrwala się nasza pamięć.Bardzo ważnym aspektem jest również dieta, bowiem spożywanie odpowiednich produktów może wspomóc pracę szarych komórek. Zobacz: Co jeść podczas nauki?Niezwykle ważna jest systematyczność i organizacja: warto zacząć kiedy tylko mamy na to czas, by potem móc powtarzać i utrwalać wiedzę. Dobrze zorganizowana praca, np. pogrupowane notatki, oszczędza czas i sprawia, że łatwiej przyswajamy wiedzę. Warto wykorzystać przy tym kolory lub techniki audiowizualne, które będą stymulowały naszą pamięć.Największym błędem, często popełnianym na studiach, jest odkładanie nauki do egzaminu na ostatnią chwilę. Nasz mózg nie ma wtedy odpowiedniego czasu na zaszufladkowanie i utrwalenie informacji. Co więcej, będąc niewyspanym, nie można odpowiednio się skupić podczas testu. OP Źródło: fot. pexels.com Tagi: nauka sesja studia egzamin
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu