Szkolenie wstępne BHP - co musisz wiedzieć środa, 10 października 2018, 18:28 Udostępnij Tweetnij Przed zatrudnieniem nowego pracownika pracodawca zobowiązany jest do wstępnego szkolenia BHP. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat. Szkolenie BHP, podobnie jak badania lekarskie pracowników nie są przeprowadzane jednorazowo. Prawo przewiduje dwa rodzaje szkoleń BHP: wstępne i okresowe. W tym artykule dowiesz się, co musisz wiedzieć na temat pierwszego rodzaju. Szkolenia wstępne BHP nie dotyczą tylko nowo zatrudnionych pracowników, ale także osób odbywających praktykę zawodową. Celem przeprowadzenia szkolenia jest poinformowanie na temat zagrożeń, przepisów, a także zasad zachowania się w miejscu pracy. Osoba przechodząca szkolenie wstępne BHP zaznajamia się z zagadnieniami z zakresu medycyny pracy, ekonomiki pracy, czy ergonomii. Warto wspomnieć, że również pracodawca ma obowiązek przejść szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Mamy dwie części szkolenia wstępnego BHP. Dzieli się ono na: instruktaż ogólny BHP i instruktaż stanowiskowy BHP. Instruktaż ogólny BHP Część szkolenia dotycząca ogólnych zasad BHP zawartych w Kodeksie Pracy. Instruktaż ogólny może być przeprowadzony przez pracownika BHP lub odpowiednio przeszkoloną osobę, która posiada odpowiedni zasób wiedzy. Pracownik powinien zostać zapoznany m.in. z zasadami udzielania pierwszej pomocy, a także zachowania w sytuacjach, gdy może dojść do zagrożenia zdrowia. Część szkolenia ma charakter bardziej ogólny. Instruktaż stanowiskowy BHP To część szkolenia, która odbywa się już na stanowisku pracy. Osoba przechodząca szkolenie ma zapoznać się z zasadami zachowania na stanowisku, a także zapoznać z zagrożeniami oraz dowiedzieć się, jak uniknąć niebezpiecznych zachowań. Po rozmowie wstępnej i objaśnieniu czynności przez instrukora, pracownik powinien pod okiem osoby prowadzącej szkolenie próbować wykonać te same czynności. Jeśli interesujesz się usługami w zakresie różnych szkoleń lub chcesz zaoferować własne usługi, sprawdź oferty osób zajmujących się szkoleniami. fot. pixabay.com/voltamax KJ Tagi: szkolenie bhp szkolenie wstępne bhp szkolenie bhp wstępne bhp szkolenia wstępne szkolenie bhp bezpieczeństwo i higiena pracy
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu