Szukasz pracy? Nie popełniaj tych błędów! poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 09:08 Udostępnij Tweetnij Chcesz budować doświadczenie zawodowe już w trakcie studiów? A może jesteś świeżo upieczonym absolwentem i próbujesz odnaleźć się w rynkowej rzeczywistości? Jeśli wysłałeś już wiele CV a telefon nie dzwoni lub rekruterzy milczą po spotkaniu, sprawdź czy nie popełniasz tych błędów.Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że nie świadczą o nas tylko kwalifikacje zawodowe. Pozorna otoczka może być kluczowa w decyzji czy otrzymamy zatrudnienie, czy też nie. Osoby, które zajmują się rekrutacją w miejscu pracy, obserwują nasze zachowanie bardzo dokładnie i wyciągają z niego wnioski. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie – bądź punktualnie. Warto dać sobie kilka minut zapasu, nawet jeśli mielibyśmy czekać. Spóźniając się na samo spotkanie, nie okazujesz szacunku i mógłbyś spóźniać się również do pracy.CV musi być estetyczne. Pogniecione, wymięte nie wchodzi w grę. Przy pisaniu pamiętaj, że nie liczy się ilość a jakość. Wpisz te osiągnięcia, które mogą interesować twojego potencjalnego pracodawcę.Kiedy już twoje CV wygląda nienagannie, pamiętaj, że ta sama zasada dotyczy ciebie. Schludny wygląd zawsze sprawia dobre wrażenie, do tego musi być stosowny. Zostaw w domu jeansy i trampki i nie zapomnij uprasować ubrać i zadbać o to, żeby twoje buty były czyste.Wykaż inicjatywę. Pokaż się z jak najlepszej strony i nie bądź bierny. Rekruter wybierze osobę kreatywną, nie tę, która nie ma nic do powiedzenia. Jednak pod żadnym pozorem nie przerywaj rozmówcy. Bądź pewny siebie, ale nie przechwalaj się. Twoje osiągnięcia są widoczne w CV.Przygotuj się. Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych zazwyczaj się powtarzają, zadaj sobie je w domu: co możesz zaoferować? Dlaczego chciałbyś tu pracować? Jakie są twoje słabe i mocne strony? Oprócz samoświadomości, ważne jest to czy orientujemy się w aktualnościach danej dziedziny na rynku. Także historia firmy i cele firmy są ważne.Czując się lepiej przygotowanym, czujemy się pewniej. Powodzenia! OP Tagi: cv praca rozmowa kwalifikacyjna wywiad
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu