Umowa kupna-sprzedaży – charakterystyka wtorek, 10 lipca 2018, 13:25 Udostępnij Tweetnij Umową, która budzi szczególne zainteresowanie jest umowa kupna-sprzedaży samochodu. Auta wymieniamy zazwyczaj co kilka lat i nie zawsze jest to zakup bezpośrednio z salonu. Jak więc samodzielnie zadbać o prawidłową transakcję? Stronami umowy kupna sprzedaży mogą być zarówno osoby fizyczne jak i osoby prawne. Aby transakcja przebiegła zgodnie z prawem, konieczne jest skonstruowanie umowy i podpisanie jej przez kupującego oraz sprzedawcę. Konstrukcja umowy kupna-sprzedaży, w tym przypadku – samochodu, nie musi być skomplikowana, ważne jest jednak, aby zawierała podstawowe elementy: - umowa kupna-sprzedaży to zgoda i deklaracja sprzedającego o przeniesieniu własności (w tym przypadku – auta) na kupującego i wydanie jej, zgodnie z ustaleniami w czasie i stanie, które zostały określone w umowie. Stan dotyczy także cech auta (marka, kolor, a także numery charakteryzujące dany pojazd). Kupujący zobowiązuje się natomiast w umowie do zapłaty danej sumy, która powinna być dokładnie określona w umowie (najlepiej poprzez zapis liczbowy i słowny). - dokładną charakterystykę stron – oznaczenie kupującego i sprzedawcy oraz dokładne dane, umożliwiające ich identyfikację. - miejsce i datę zawarcia umowy – dane te ważne są np. dla kwestii rejestracji pojazdu - formę fizyczną – nie jest ona obowiązkowa (taka umowa może zostać zawarta ustnie) jednak dla kwestii spornych lub konieczności przedstawienia dowodu w urzędzie, lepiej zadbać o to, aby sporządzić umowę pisemną oraz uzyskać podpisy obu stron. W internecie lub poradniach prawnych, zleźć można wzór umowy kupna-sprzedaży, według którego warto przygotować swoje egzemplarze przez dokonaniem transakcji, aby mieć pewność, że przebiegnie ona zgodnie z prawem, a my - jako strona, będziemy chronieni przepisami. źródło: poradnikprzedsiebiorcy.pl fot. pixabay.com (Rawpixel) MP Tagi: umowa umowa kupna sprzedaży sprzedaż samochód wzór
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu