Zalety pracy zmianowej czwartek, 15 listopada 2018, 13:10 Udostępnij Tweetnij Zmianowy tryb pracy wiąże się z pewnymi uniedogodnieniami. Praca zmianowa ma też także trochę plusów. Sprawdź zalety systemu pracy zmianowej. Definicję pracy zmianowej możemy znaleźć w art. 128 § 2 pkt. 1 Kodeksu pracy. Brzmi ona następująco: "wykonywanie pracy według ustalonego rozkładu czasu pracy przewidującego zmianę pory wykonywania pracy przez poszczególnych pracowników po upływie określonej liczby godzin, dni lub tygodni". W praktyce można wyróżnić kilka rodzajów pracy zmianowej: - system nieciągły, czyli praca dwuzmianowa z przerwą w nocy i pod koniec tygodnia, - system półciągły, czyli praca trzyzmianowa z przerwą pod koniec tygodnia, - system pracy w ruchu ciągłym, czyli praca trwa przez 24 godziny dziennie przez 7 dni w tygodniu. Przejdźmy do plusów pracy zmianowej. Przede wszystkim wiąże się ona z tym, że mamy trochę czasu wolnego, kóry możemy poświęcić np. na drugi etat, spędzanie czasu z rodziną, czy rozwój zainteresowań. Można np. lepiej zaplanować różne obowiązki. W zależności od tego w jakim systemie pracy zmianowej pracujesz, będziesz mógł dostosować wolny czas do swoich potrzeb. W przypadku zmian nocnych posiadamy prawo do otrzymania dodatku wynoszącego 20% stawki godzinowej minimalnego wynagrodzenia. Praca zmianowa może się zatem wiązać też z większymi korzyściami finansowymi. Ponadto po odespaniu nocy pozostaje jeszcze sporo czasu podczas dnia, który można poświęcić na istotne dla nas sprawy. Wolny czas można spożytkować na rzecz, na które normalnie nie mielibyśmy czasu lub ochoty, gdybyśmy pracowali osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Zastanawiasz się nad tym, jakie zalety posiada praca zdalna? Przeczytaj nasz artykuł na temat plusów pracy w domu. fot. pixabay.com/avtoritetkhv KJ Tagi: praca zmianowa plusy pracy zmianowej praca zmianowa zalety praca zmianowa plusy harmonogram pracy system pracy zmianowej
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu