Seminarium licencjackie – jak wygląda i na czym polega? Seminarium to zajęcia, które przygotowują studentów do napisania pracy licencjackiej. Odbywają się zazwyczaj na semestr lub dwa przed zakończeniem danego stopnia studiów.
Utrata pracy – jak poradzić sobie ze zmianą sytuacji zawodowej? Nagła utrata pracy jest dla każdego przygnębiającym wydarzeniem. Zastanawiamy się, czy można było temu zapobiec oraz jakie są powody zwolnienia. Jak odnaleźć się w tej trudnej sytuacji?
Budowa rozprawki, czyli jak napisać poprawnie wypracowanie Jedną z najczęściej pojawiających się w liceum dłuższych form wypowiedzi pisemnej jest rozprawka. Posiada ona charakterystyczną konstrukcję, której odwzorowanie jest konieczne, aby otrzymać pozytywną ocenę. Oto jej budowa.
Najlepsze studia podyplomowe dla absolwentów zarządzania Coraz więcej Polaków nie kończy studiowania po zdobyciu licencjatu czy tytułu magistra. Większość z nich zdaje sobie sprawę, że aby być atrakcyjnym dla pracodawcy trzeba wciąż się dokształcać.
Roboty w edukacji. Czy sztuczna inteligencja zastąpi nauczycieli? Raport Edu-Tech 2016, poświęcony nowoczesnej nauce i technologiom w świecie edukacji, donosi o robotach, które mają wspierać kształcenie najmłodszych pokoleń.
Studia po 30-stce. Kiedy warto rozwijać się zawodowo Wkrótce rok akademicki rozpoczną nie tylko tegoroczni maturzyści. Coraz częściej na dalszą edukację decydują się osoby po 30. roku życia i starsze. Co ich motywuje i dlaczego podjęli taką decyzję?
Jak rozpoznać złego pracodawcę? Oto 6 sposobów Nie zawsze musi być tak, że prawdziwe oblicze szefa poznajemy dopiero pracując z nim i przebywając na co dzień. Warto już na rozmowie kwalifikacyjnej przyjrzeć się pracodawcy uważniej.
Ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe - druga edycja studiów podyplomowych W Lublinie rusza druga edycja studiów skierowanych do osób zainteresowanych biznesem i finansami.
Do kiedy należy wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy? Nie zawsze udaje się nam wykorzystać wszystkie przysługujące nam dni urlopu wypoczynkowego w danym roku. Co zrobić w takiej sytuacji i kiedy możemy wykorzystać zaległy urlop?
Zbyt wysokie kwalifikacje zawodowe – jak przekonać do siebie pracodawcę? Nie tylko osoby o niewystarczających kwalifikacjach obawiają się braku reakcji na zgłoszenie rekrutacyjne. Coraz częściej zdarzają się sytuacje, kiedy to zbyt dobre kompetencje stają się problemem.