Czego nie pisać w CV - sprawdź, jakich rzeczy unikać piątek, 12 października 2018, 11:24 Udostępnij Tweetnij Dobrze napisane CV to połowa sukcesu. Dzięki kreatywnemu i ciekawie napisanemu życiorysowi zawodowemu możesz zwrócić na siebie uwagę przyszłego pracodawcy. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z pomysłowością. Dobrze napisane CV to podstawa. Staramy się w jak najlepszy sposób zaprezentować swój życiorys. Warto pamiętać, żeby nie przeładowywać dokumentu niepotrzebnymi informacjami, a także nie zamieszczać rzeczy, które mogą nas zdyskredytować w oczach przyszłego pracodawcy. Niepotrzebne fakty Przyszłego pracodawcę nie interesuje miejsce Twojego urodzenia, czy liczba dzieci. Takie informacje, jak np. obywatelstwo są zupełnie zbędne i tylko odwracają uwagę od ważniejszych rzeczy. Jeśli chcesz, żeby Twoje CV było interesujące i czytelne, nie umieszczaj niepotrzebnych faktów o sobie. Kłamstwa na temat doświadczenia zawodowego Wydaje się to oczywiste, ale zdarzają się CV, w których znajdują się nieprawdziwe informacje na temat kwalifikacji zawodowych czy doświadczenia. W obecnych czasach takie rzeczy są bardzo łatwe do sprawdzenia. Nawet jeśli podczas przeglądania Twojego życiorysu nikt nie zwróci uwagi na "podkoloryzowane fakty", podczas rozmowy kwalfikacyjnej z pewnością wyda się, że w CV pojawiły się nieprawdziwe informacje. Literówki Mało rzeczy tak irytuje osoby przeglądające w CV jak literówki. Świadczy to o tym, że osoba jest niestaranna i w związku z tym niezbyt godna zaufania. Zanim wyślij CV sprawdź dokument trzy razy. Najlepiej jeśli dasz życiorys komuś do przeczytania. Druga osoba jest w stanie zauważyć rzeczy, na które my nie zwracamy uwagę. Prywatny mail o dziwnej nazwie Jeśli podajesz swój adres mailowy, pamiętaj, żeby nie przekombinować. Powinien wyglądać oficjalnie. Takie adresy e-mail, jak szalonystefan@domena.pl, czy krejzolka1257@domena.pl nie przedstawiają Cię w najlepszym świetle. Sprawdź także, czego uniknąć podczas redagowania CV. fot. pexels.com/Lukas KJ Tagi: cv czego nie wpisywać w CV curriculum vitae życiorys
23,8 mln dni zwolnienia lekarskiego z powodu zaburzeń psychicznych Pracownicy potrzebują holistycznej opieki.
Przykładowa praca licencjacka Studia na poziomie licencjackim to czas, w którym studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę w wybranym obszarze. Jednym z wymogów końcowych tych studiów jest napisanie i obrona pracy licencjackiej. Jak zatem napisać odpowiednią pracę licencjacką?
Ile zarabia kelner? Wynagrodzenia w branży gastronomicznej Ile tak naprawdę zarabiają kelnerzy? Praca w branży gastronomicznej jest popularna i dostępna dla wielu osób, jednak wiele z nich zastanawia się, czy opłaca się inwestować w tę karierę. Czy zarobki są naprawdę satysfakcjonujące?
Upskilling i oswojenie z polskim rynkiem pracy - jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu