Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościPraca inżynierska – przykłady i wskazówki

Praca inżynierska – przykłady i wskazówki

  • czwartek, 28 czerwca 2018, 17:27
Image Description

Pisanie pracy inżynierskiej wymaga od studenta czasu, uwagi i przede wszystkim pomysłu. Dobra praca inżynierska powinna być logiczna, ciekawa oraz dokładna. Gdzie znaleźć przykłady pracy inżynierskiej i jak przygotować się do jej pisania?


Praca inżynierska

Maturzyści planujący swoją karierę w kierunkach ścisłych, najczęściej wybierają studia pierwszego stopnia inżynierskie. Najpopularniejsze kierunki studiów inżynierskich to obecnie informatyka, automatyka i robotyka, budownictwo czy architektura. Studia inżynierskie trwają zazwyczaj 3,5 roku czyli 7 semestrów i są o jeden semestr dłuższe, niż studia pierwszego stopnia licencjackie. Warunkiem ukończenia studiów inżynierskich jest zaliczenie wszystkich przedmiotów, ale także stworzenie i obrona pracy inżynierskiej lub projektu inżynierskiego. Ma to na celu potwierdzenie kwalifikacji studenta i udowodnienie, że zasłużył on na tytuł zawodowy inżyniera.

Praca zaliczeniowa

pisaniem prac zaliczeniowych studenci spotykają się niejednokrotnie w toku swojej nauki. Z biegiem czasu ulega zmianie ich trudność oraz objętość, jaka jest wymagana, aby praca zaliczeniowa została pozytywnie oceniona. Prace zaliczeniowe np. w formie referatów mogą pojawić się jako forma zdania przedmiotu lub pracy dodatkowej. Najważniejszą z nich jest jednak praca inżynierska, którą studenci tworzą podczas ostatnich dwóch lub trzech semestrów nauki na studiach pierwszego stopnia.

Przykłady pracy inżynierskiej

Praca inżynierska jest pierwszą oficjalną pracą dyplomową dla studentów, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z tego typu projektem. Wielu z nich ma wątpliwości, czy będą potrafili odpowiednio dobrze przygotować swój projekt i poszukują przykładów prac inżynierskich. Zazwyczaj studenci wskazówek dotyczących napisania pracy szukają w Internecie, na stronach różnych uczelni bądź forach. Najskuteczniejszym i najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy o pracach inżynierskich powinien być jednak opiekun lub promotor pracy, który może posiadać przykładowe prace inżynierskie, a także udzielać wskazówek swoim seminarzystom na podstawie doświadczeń z poprzednich lat. Przygotowując pracę inżynierską warto na bieżąco konsultować ją z opiekunem, aby uniknąć błędów, dokładniej skupić się na elementach ważnych oraz być dobrze przygotowanym do obrony pracy dyplomowej, aby zakończyła się sukcesem i uzyskaniem tytułu inżyniera.

Źródło: fot. pixabay.com (geralt)

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne